Slow weekend & warsztat haftu & praktyka jogi
Slow weekend & warsztat haftu & praktyka jogi

W grudniu ruszamy na sielski weekend na Podlasie!
Wszystkim nam należy się czasem chwila na totalne odpuszczenie i błogi relaks.
Podczas wyjazdu chciałabym, żebyście nauczyli się dbać o siebie – żebyście dali sobie przestrzeń na relaks w głowie i w ciele, a także wrócili z nowymi doświadczeniami.Tym razem w slow programie znajdziecie: jak zawsze coś dla ciała i ducha, czyli praktykę jogi, a do tego warsztat hatfu, Biebrzański Park Narodowy za rogiem i duuuużo relaksu.
Szczegółowy plan slow weekendu:czwartek, 10.12
przyjazd (we własnym zakresie, godzina do ustalenia 😊 )
18:00 – 19:00 wspólna kolacja
20:00 – 21:00 relaksacyjna joga na dobry senpiątek, 11.12
8:00 – 9:00 poranna joga Uwolnij biodra
9:15 – 10:30 wspólne śniadanie
10:30 – 13:30 czas dla siebie
13:30 – 14:30 obiad
15:00 – 18:00 warsztat haftu
18:30 – kolacja
20:00 – 21:00 relaksacyjna senna jogasobota, 12.12
8:00 – 9:00 poranna joga Porusz kręgosłup
9:15 – 10:30 wspólne śniadanie
10:30 – 13:30 czas dla siebie
13:30 – 14:30 obiad
15:00 – 18:00 warsztat haftu
18:30 – kolacja
20:00 – 21:00 relaksacyjna senna joganiedziela, 13.12
8:00 – 9:00 poranna joga Otwórz serce
9:15 – 10:30 śniadanie
10:30 – 13:00 czas wolny (czas na przed wyjazdowy spacer)
13:00 obiad & zakończenie slow wyjazdu
*Plan wyjazdowy może ulec delikatnym zmianom.
**Wszystkie zajęcia jogi łączymy z medytacją oraz pranayamą.Warsztaty haftu
Warsztaty, podczas których nauka haftu będzie sprawą drugorzędną. Na pierwszy plan wyłania się ruch! Tak, ruch ręki, porywy serca. Będziemy odkrywać kiedy plączą się nitki, kiedy z czegoś jesteśmy niezadowoleni i będziemy uczyć się to rozpuszczać w swobodnym ruchu. Haft jest prosty. Najtrudniejszym może się okazać znalezienie swojego ściegu! Kornelia pokaże, doradzi i opowie o ściegach. Jakie wzory i tkaniny lubią, a z jakimi nigdy się nie dogadają.
Kornelia nauczy Was również łańcuszka, sznureczka i atłaska. A Ty sam poczujesz i wybierzesz, który to ten ulubiony.
Haft to trochę takie poszukiwanie głosu swojego serca. Podczas spotkania skupimy się na pracy nad konkretnymi wzorami, ale z symbolicznym znaczeniem. Rośliny, zwierzęta i inne motywy , które będą wspierać i przypominać o tym, co jest ważne, o marzeniach i pragnieniach.
Technicznie, będziemy wyszywać na lnie lub bawełnie, wszystkie materiały już z Wami zostaną. Poznacie tajniki haftu i przenoszenia wzorów.Warsztaty z haftu poprowadzi Kornelia Machura, która stoi za marką Lilu2art. Z wykształcenia jestem etnologiem i gdyby na studiach ktoś powiedział mi, co pochłonie moje ręce i będzie powodować mocniejsze uderzenia serca…nie uwierzyłabym. Przez pracę w muzeum , gdzie po raz pierwszy dotknęłam gliny, dotarłam do haftu. Mam poczucie, że te historie mają punkt wspólny, obie zatrzymują, uczą pokory i cierpliwości. Obie mogą totalnie wywrócić życie do góry nogami, albo…skierować na odpowiednie tory. Nitkami opowiadam o nas kobietach. O tęsknotach, marzeniach i pragnieniach, które często upychamy w zbyt ciasnych kufrach. Uchylam jego wieko i pragnę by każda z nas dostrzegła w nim dziką łąkę możliwości. Haft jest dla mnie sposobem na opowiadanie językiem serca, docieranie do korzeni naszej natury i wiązanie złotą nitką naszych wspólnych opowieści. Tworzę talizmany, uczę stawiać pierwsze kroki w hafciarstwie i namawiam do szukania własnego ściegu.
Dla mnie haft to intymna opowieść, sztuka medytacji i uważności, język, którym czytamy siebie.
Daję się prowadzić nitkom 7 lat, od 5-ciu wędruję po Polsce z Wędrującym Kołem Kobiet.
W jogową podróż zabierze Was niezastąpiona Marta Witecka. Marta praktykuje jogę od ośmiu lat. Przyciągnęła ją do niej chęć nauki stania na rękach, ale szybko stała się dla niej znacznie ważniejszą podróżą, niż tylko fizyczną. Praktykując i nauczając wspiera i szuka ruchu opartego na kreatywności i potrzebie zaspokajania tego, czego potrzebuje ciało i umysł. Regularnie trenuje i uczy stania na rękach, jest również pionierką acroyogi w Polsce. Od 2014 roku prowadzi warsztaty oraz kursy w Polsce i innych krajach Europy. Na zajęciach przeniesie Cię w świat wolnego ruchu, elastyczności ciała i umysłu oraz spokoju ducha. Wszystkie zajęcia są idealne zarówno dla osób rozpoczynających swoją przygodą z jogą, jak i dla osób praktykujących!Ile inwestujesz w slow weekend?
Cena: 1450 PLN / per osobaCo Wam zapewniam?
3 x nocleg w Zagrodzie Kuwasy
3 x śniadanie
3 x obiad
3 x kolacja
6 x praktyka jogi połączona z medytacją i pranayamą
warsztat hatfu
i rzecz jasna sielski czas!Zacznij żyć z uwagą na siebie oraz swoje potrzeby. Zatrzymaj się, obserwuj, podziwiaj, oddychaj uważnie, odpuszczaj. Zrelaksuj się. Live slow.W celu rezerwacji miejsca, piszcie do mnie na: ola@slowlivingpoland.com Gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata zadatku w wysokości 600 PLN, na Wasze wpłaty czekam do 31/10/2020. Pozostałą część kwoty należy wpłacić do końca sierpnia.Jeśli macie jakieś pytania / wątpliwości – jestem dla Was! Piszcie do mnie!
📩 ola@slowlivingpoland.comZapraszamy! Będzie magicznie!
Ola