Slow weekend & ayurweda & joga
Slow weekend & ayurweda & joga

Zapraszam Cię do bezpiecznej przestrzeni na jakościowy relaks dla ciała i umysłu, na głęboki oddech i odpuszczenie.

Tematem przewodnim wyjazdu jest ayurweda & joga, a dokładniej mięciutkie lądowanie w ayurwedyjskim świecie i poznanie go od podstaw.

Spędzimy 3 dni w Siedlisku Sobibór, na Polesiu Lubelskim. W miejscu w którym czas się zatrzymuje, przyroda otacza Cię z każdej strony, a lokalne jedzenie smakuje najpyszniej. Do naszej dyspozycji będzie Duża Stodoła – przestrzeń mieszcząca jadalnię, strefę do relaksu, a na antresoli pokoje noclegowe (pokoje są 2,3 i 4 osobowe).

Szczegółowy plan slow wyjazdu:

Czwartek, 13.05

przyjazd we własnym zakresie (godzina do ustalenia)
17:30 – 18:30 wspólna kolacja & poznajmy się!

Piątek, 14.05
8:00 – 9:00 joga na dzień dobry
9:15 – 10:30 śniadanie
11: 00 – 12:30 warsztat ajurwedyjski z Blimsien
12:30 – 13:30 czas dla siebie
13:30 zupa
15: 00 – 16:00 warsztat ajurwedyjski z Blimsien
16:00 – 18:00 czas wolny
18:00 kolacja
19:30 – 20:30 joga nidra (joga śnienia)

Sobota, 15.05
8:00 – 9:00 poranna joga
9:15 – 10:30 śniadanie
11:00 – 13:30 warsztat ajurwedyjski z Blimsien
13:30 zupa
14:00 – 16:00 warsztat pielęgnacyjny z Patrycją
17:30 obiadokolacja
19:30 – 20:30 relaksacyjna praktyka jogi

Niedziela, 16.05

8:00 – 9:00 poranna, energetyczna joga
9:15 – 10:30 śniadanie
11:00 – 12:00 spacer przedwyjazdowy
*Plan wyjazdu może ulec jeszcze delikatnym zmianom.

Warsztaty ajurwerdyjskie z Blimsien

Podczas naszych spotkań skupimy się na poniższych tematach:

Co to jest Ajurweda? Jak ją zrozumieć? Jak może nam pomóc w osiędbaniu i od czego zacząć? Porozmawiamy o tym dlaczego ciężko wywnioskować jaką doszą się jest z testu online, co powie Ci konsultant Ajurwedy, a co dobrze wiedzieć samemu zabierając się za czytanie książek czy blogów (wbrew pozorom to duży kawałek wiedzy m.in o tym, że dosze w nas się zmieniają, zaburzają, że to płynne i że jest to słabo wytłumaczone w książkach czy podczas konsultacji, bo nie do tego wbrew pozorom te konsultacje służą).

Vata – omówienie symptomów i mocnych stron vaty. Każdy z uczestników będzie miał okazję na przyjrzenie się sobie – ile ma jej w sobie i jak może ją równoważyć.

Pitta – omówienie symptomów i mocnych stron vaty. Każdy z uczestników będzie miał okazję na przyjrzenie się sobie – ile ma jej w sobie i jak może ją równoważyć.

Kapha – omówienie symptomów i mocnych stron vaty. Każdy z uczestników będzie miał okazję na przyjrzenie się sobie – ile ma jej w sobie i jak może ją równoważyć.

Warsztat z Patrycją

Podczas warsztatu skupimy się na pielęgnacji ogólnej z naciskiem na skórę, czyli jaki mamy typ skóry, nierównowagę duszy, jak możemy reagować, zmiany w diecie, w pielęgnacji, jakie składniki typowe możemy stosować, techniki lifestylowe – Focus na pielęgnację skóry. Patrycja pokaże nam 3 przykładowe maseczki DIY dla poszczególnej doszy. Każdy z Was otrzyma również maseczkę w mini saszetce, a także test dotyczący nierównowagi (vikriti) osobistej – do wypełnienia przed warsztatami.  

Praktyka jogi z Kasią

Kasia przygotowała dla Ciebie wyjątkową sesję jogi połączoną z czakrami. Czym są, jak możemy je odczuwać pod wzgledem emocji, różnice kiedy są w równowadze, a kiedy w dysharmonii. Asany będą ukierunkowane na dane czakry:
Podstawy, Sakralna, Splotu Słonecznego
Serca i Gardła
Trzeciego Oka, Korony

Prowadzące:

Blimsien – propagatorka idei Osiędbania skupionej wokół holistycznej troski o dobrostan. W swojej pracy wykorzystuje mądrość Ajurwedy – systemu medycznego, lub, jak woli o niej mówić – sposobu na życie w równowadze i mądrości, który powstał 5000 lat temu w Indiach. Ukończyła półroczną szkołę Ajurwedy oraz liczne kursy. Z założenia dzieli się wiedzą, którą zintegrowała i przetestowała na sobie. 

Patrycja Rotithor – latami mieszkała w Hong Kongu i Tokyo, to właśnie w Azji rozpoczęła przygodę z Ajurwedą, kiedy to znajoma słysząc o jej “zmaganiach” z pielęgnacją skóry, zaproponowała jedno z ajurwedyjskich rozwiązań, które stosowała jej mama. Wiedzę ajurwedyjski zdobywała między innymi w Indiach w “Academy of Ayurved” w Pune, oraz poprzez stałą współpracę z lekarką ajurwedy. Razem z mężem, który pochodzi z Indii, stworzyła markę CHIC CHIQ – pielęgnacji inspirowanej Ajurwedą. Na codzień na swoich kanałach social media stara się pokazać na jak w łatwy sposób można wprowadzić do swojej codzienności Ajurwedyjski styl życia – “Ayurveda not so serious”.

Kasia Klimczewska – pełna radości nauczycielka jogi zafascynowana znaczeniem odżywiania w utrzymaniu zdrowia, obieżyświat i założycielka bloga o tematyce kulinarno-podróżniczej SoulintheBowl.pl.
Jest absolwentką AWF w Warszawie, gdzie wiele lat temu rozpoczęła profesjonalną pracę z ciałem ucząc różnych form fitness. Po kilku latach przerwy, wróciła do pracy jako instruktorka fitness i Pilates poza granicami Polski – w ukochanym Wietnamie. Zafascynowana jogą i jej wpływem na ciało, umysł i ducha ukończyła szkolenie Instruktora Jogi w Indiach (200h TTC w Kashmir Shaivism School of Yoga, Yoga Nidra TTC w Diya Yoga) gdzie również mieszkała i uczyła, zarówno osoby mniej zaawansowane jak i przyszłych nauczycieli jogi. 
Po kilku latach mieszkania, pracy i studiów w Azji powróciła do rodzinnego miasta, Warszawy, by tu dzielić się swoją pasją. Pragnie, by w tym rozpędzonym świecie każdy znalazł chwilę na oddech i połączenie się z głęboką prawdą o sobie, a jej ulubionym sposobem na to jest joga nidra, głęboko relaksująca technika świadomego śnienia. 

Ile inwestujesz w slow weekend?
Cena:  1790 PLN / per osoba

Co Wam zapewniam?
3 x nocleg w Siedlisku Sobibór
3 x śniadanie
3 x obiadokolacja
6 x praktyka jogi
warsztat ajurwedyjski z Blimsien (ok 5h)
warsztat ajurwedysjki z Patrycją (ok 2h)
i rzecz jasna sielski czas!

Zacznij żyć z uwagą na siebie oraz swoje potrzeby. Zatrzymaj się, obserwuj, podziwiaj, oddychaj uważnie, odpuszczaj. Zrelaksuj się. Live slow.

W celu rezerwacji miejsca, piszcie do mnie na: ola@slowlivingpoland.com Gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata zadatku w wysokości 900 PLN, na Wasze wpłaty czekam do 19/02/2021. Pozostałą część kwoty należy wpłacić do końca lutego.

Jeśli macie jakieś pytania / wątpliwości – jestem dla Was! Piszcie do mnie!
📩 ola@slowlivingpoland.com

Zapraszamy! Będzie magicznie!
Ola