You are currently viewing Hedonistyczna podróż do Moniówki
Hedonistyczna podróż do Moniówki

Czy jest tu ktoś, kto nie kocha Warmii i Mazur? Nie sądzę! Od pierwszego spotkania, uwiodła mnie ta kraina – malowniczym krajobrazem, ciszą i czasem, który ewidentnie się tutaj zatrzymuje, a Ty płyniesz z nim w zgodzie. Nie za szybko, nie za wolno.
Do Moniówki trafiliśmy nie przez przypadek, poleciła mi ją znajoma, której pod kątem pomysłów na relaks, ufam w 100%.

Moniówka znajduje się w Nowym Kawkowie, małej wsi w gminie Jonkowo. To idealne miejsce dla osób, które szukają ciszy, spokoju i bycia blisko natury. Monika z Moniówki, właścicielka, stworzyła niepowtarzalny i magiczny klimat.
W każdym pokoju znajdziecie sezonowy akcent, kwiaty czy zioła, a gdybyście zapomnieli lektury na wyjazd to spokojnie – czeka na Was niesamowita kolekcja bardzo dobrych książek: kulinarnych, historycznych, a nawet lektur szkolnych. Każdy znajdzie coś dla siebie.
Na dole, wspólna przestrzeń, z której możecie korzystać w każdej chwili. Kuchnia, jadalnia, i salon wychodzący na ogród. Takie ułożenie umożliwia integrację z innymi gośćmi – tak też spędziliśmy piątkowy wieczór: na rozmowach, winie i wspomnieniach. Jeśli nie macie ochoty na interakcję z innymi, spokojnie – nic na siłę 🙂

Jeśli macie ochotę na trochę aktywności, do dyspozycji macie piękne trasy do biegania, na rowery i na spływy kajakowe. Polecam! Można się porządnie zmęczyć 🙂 Warto też wybrać się do sąsiadów u których możecie kupić regionalne produkty: przepyszne sery, świeże chleby, zakwasy, zioła, warzywa…a także możecie skosztować regionalnego cydru w Kwaśnym Jabłku.
Osoby szukające tylko relaksu, też znajdą coś dla siebie! Błogie leżenie z książką w hamaku albo przy małym (ukrytym!) jeziorze w lesie, a jeśli szukacie czegoś więcej to koniecznie odwiedźcie Camp Spa, czyli spa w lesie. Tutaj chyba powstrzymam się od recenzji – to jedno z takich miejsc, którego nie da się opisać słowami. Przyjedźcie i sami sprawdźcie.

Na miejscu czeka Was jeszcze więcej atrakcji: „Galeria w Nowym Kawkowie”, gdzie napijecie się pysznej kawy i zjecie domowe ciasto, „Lawendowe Pole” prawdziwe zagłębie artystyczne, czy zajęcia z garncarstwa w „Cegielnia Art”.

Pobyt w Moniówce to gwarantowany relaks dla duszy i ciała. Korzystajcie!